حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

نیاز و چگونگی انجام ریبال ای سی ها با پکیج BGA

ریبال ای سی

ریبال ای سی ها با پکیج BGA

در سیر پیشرفت تکنولوژی ونیاز صنعت به طراحی وساخت ای سی هایی که ۱۰۰هزار ترانزیستور در ان کار میکنند ومی بایست در حجم کم و انرژی مصرفی کم عملکرد خوبی داشته باشند، ای سی ها از پکیج SMD به BGAمهاجرت کردند.حال به دلایلی که اتصال ای سی با برد از طریق توپ های قلع بسیار ظریف صورت می گیرد وبه مرور زمان در اثر حرارت زیاد،رطوبت،هیت گرفتن های اشتباه ،بلوک مربوطه درست کار نمی کند،در بیشتر مواقع به جای تعویض ای سی می توان با ریبال که معنی لغوی ان، ساخت مجدد توپهای قلع هست مشکل را برطرف نمود.

ابزارهای موردنیاز:

۱-هویه

۲-خمیر قلع یا solder pasteکه بر خلاف سیم قلع از مایع قلع برای راحتی استفاده میشود،کیفیت وتاریخ روز از ملزومات مهم ان میباشد.

۳-سیم قلع کش یا solde wickچون زمان کوتاه است احتمالا فرق این را با قلع کش های قدیم می دانید. که بازهم به کیفیت و پهنی مناسب ان تاکید میکنم،واینکه بدانیم مقدار استفاده شده و اشباء از قلع باید بریده شود.

۴-موضوع چهارم که ما همیشه از هنر جویان می خواهیم زیر لوپ ودقیق انجام دهند،نگهدارنده ایست که ای سی bga اماده رادر محل ثابت نگه دارد،چون کوچکترین جابجایی عمل ریبال را ناموفق ومجبور به تکرار میکند،اینکار بستگی به سلیقه تعمیرکار دارد، با یک تک چسب در طرفین یا پنس و تنظیم باد و حرارت هیتر انجام گیرد.

۵-مهمترین وسیله در ریبال، ورقهایی پانچ شده ای از جنس استیل است،با سوراخهای یک اندازه، که معمولا با تنوع بیشتر ای سی ها وپایه هایشان، جهت ساختن توپ قلع استفاده میشود. این وسیله شابلون نامیده میشود وکمک میکند پایه ای سی BGAرا با توپهای قلع  پرکنیم. حتما دقت کنید برای تمیزی کار از نازلین ظریف و مناسب که به نوک هیتر نصب میشود استفاده کنیم و حتما هیتر را هم از نظر حجم باد،هم درجه حرارت از قبل تنظیم کنید،که نه ای سی ما اسیب ببیند ونه زحمت دوباره انجام کار را به خودتان بدهید.

ای سی ریبال شده

امیررضا نوروزی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X